Technológia

Ako funguje Daysy

Spoľahlivá a presná od prvého dňa

Odsledovanie si svojej plodnej fázy nie je jednoduchou úlohou. Na dosiahnutie presnosti sú nevyhnutné spoľahlivé dáta. Daysy to dokáže zjednodušiť tým, že zmeria Vašu teplotu po zobudení, sleduje tieto dáta a vypočíta, kedy sa nachádzate vo svojej plodnej a neplodnej fáze. Daysy označí Vaše plodné dni spoľahlivo a presne.

Počas Vášho plodného okna sa môžete rozhodnúť pre plánovanie tehotenstva, počas svojej neplodnej fázy to nie je možné. Je to Vaša voľba.

Pri výpočte Vašich plodných dní zohrávajú dôležitú úlohu nasledovné faktory:

  • Dĺžka menštruačného cyklu: Cyklus začína v prvý deň menštruácie (= 1. deň cyklu) a končí v deň, ktorý predchádza ďalšej menštruácií. Každý cyklus je iný a môže sa meniť.
  • Vaša bazálna teplota tela (teplota pri zobudení) je nepatrne nižšia v prvej fáze cyklu a v čase ovulácie sa zvyšuje o 0.25-0.45℃.
  • Zaznamenanie si všetkých meraní a zapamätanie si iných faktorov, ktoré by mohli mať vplyv, napríklad infekcia alebo horúčka.
  • Pochopenie všetkých vyššie spomenutých informácií a kalkulácia Vášho statusu plodnosti pre každý deň.

Znie to dosť zložito, však? Práve toto je dôvod, prečo bol vyvinutý monitor plodnosti Daysy − aby Ste si mohli jednoduchšie vypočítať Vaše plodné a neplodné dni.

Nie je potrebné si študovať znalosti ako sledovať ovuláciu svojpomocne. Stačí, ak si každé ráno (po minimálne 3-4 hodinách neprerušovaného spánku) zmeriate Vašu bazálnu teplotu tela pod jazykom pomocou monitora plodnosti Daysy a zadáte informácie o Vašej menštruácií. Daysy všetko automaticky vypočíta za Vás. Tento kompaktný ovulačný monitor je rýchly a jednoduchý na použitie − ale čo je podstatnejšie, Daysy je spoľahlivá.

Pri pravidelnom používaní Daysy nič neunikne, naopak: Daysy si zaznamenáva históriu Vašich menštruačných cyklov tak, aby Ste vždy boli informovaní, čo sa deje s Vaším telom. Daysy ponúka veľmi spoľahlivý a presný výpočet ovulácie.

S Daysy si zmeriate svoju bazálnu teplotu tela ráno pokročilým teplotným senzorom. Následne monitor plodnosti Daysy analyzuje Vaše meranie algoritmom, ktorý zahŕňa dáta 5 miliónov menštruačných cyklov a 30 rokov výskumu a je schopný Vám s istotou povedať, či Ste vo svojej plodnej fáze alebo nie.

V praxi odskúšaný Daysy program: s Daysy monitorom plodnosti si môžete vydýchnuť

Monitor plodnosti Daysy rozlišuje, analyzuje a zobrazuje Váš menštruačný cyklus individuálne a spoľahlivo. Na technológií založená teplotná metóda používaná prístrojom Daysy, je jednou z najspoľahlivejších metód vo svete monitorovania plodnosti.

Ženský cyklus: medicínsky základ

V súvislosti so ženským cyklom existujú určité fyziologické fakty:

  • Každá žena ovuluje iba raz počas každého cyklu.
  • Ak sa veľmi výnimočne vyskytnú dve či viac ovulácií, stane sa tak do 24 hodín.
  • Po ovulácií je vajíčko schopné oplodnenia maximálne po dobu 18 hodín.
  • Spermie sú v tele ženy aktívne a schopné oplodnenia po dobu maximálne 5 dní.

To znamená, že v každom cykle ženy je len 6 dní, kedy žena môže otehotnieť, päť dní pred ovuláciou a v deň samotnej ovulácie. Daysy vypočíta týchto 6 dní a potom Vám ich označí vrátane dostatočnej rezervy na oboch stranách plodného okna. Z tohto dôvodu vie Daysy spoľahlivo určiť aj neplodné dni.

Priebeh ženského cyklu

Odchýlky v menštruačnom cykle: niet dôvodu na obavy

Cyklus každej ženy je unikátny a nemusí byť nevyhnutne rovnaký každý mesiac. Monitor plodnosti Daysy sa naučí unikátny rytmus Vášho cyklu a ako ho vyhodnotiť. Súčasne zdokonaľuje Vaše povedomie o Vašom tele. Taktiež je Váš cyklus ovplyvnený Vaším emočným stavom. Stres ako aj iné faktory môžu ovplyvniť Vaše telo, čo zas môže mať vplyv na Váš cyklus. Nahrávaním Vašich dát na dennej báze monitor plodnosti Daysy je schopný rozlišovať a označiť tieto zmeny vo Vašom živote.