Technológia

Plánujete so svojím partnerom bábätko?

Maximalizujte svoje šance s ovulačným monitorom Daysy

Správne načasovanie je dôležité v mnohých oblastiach života − a to vrátane oplodnenia vajíčka. Okrem fyziologických faktorov, ktoré môžu brániť tehotenstvu, najdôležitejším faktorom je, či sa Vy a Váš partner stretnete v správnom čase a teda v správnom momente. Iba ak Ste vo svojej plodnej fáze existuje šanca na otehotnenie. S Daysy a aplikáciou DaysyView si viete sledovať svoj cyklus a tak aj poznať najvhodnejší čas na plánovanie tehotenstva s Vaším partnerom.

Ako Vám môže Daysy pomôcť určiť Vaše plodné dni jednoducho a spoľahlivo pre plánovanie tehotenstva?

Daysy a aplikácia DaysyView, ktorá je zdarma dostupná pre Váš smartfón, Vám ušetria čas a stres, ktorý Vás môže očakávať pri určovaní plodných dní prirodzenými spôsobmi pri Vašej ceste plánovania tehotenstva: miesto toho, aby Ste museli neustále myslieť na svoje dni v kalendári, na meranie teplôt, vyhodnocovanie cervikálneho hlienu alebo na hladinu Vašich hormónov, monitor plodnosti Daysy potrebuje len niekoľko sekúnd každé ráno. Takmer okamžite Daysy určí denný status Vášho menštruačného cyklu a ukáže Vám, kedy Ste vo svojej plodnej fáze. Daysy zjednoduší plánovanie tehotenstva a Vám dovolí sústrediť sa na jeho radosti a na potešenie z neho.

S Daysy si nemusíte nič pamätať, nemusíte nič počítať alebo kalkulovať a nemusíte si nič zaznamenávať, lebo Daysy sa o všetko postará za Vás! Viac ako 30 rokov výskumu a algoritmus, ktorý využíva dáta z viac ako 5 miliónov menštruačných cyklov, vrátane Vášho denného zadania (bazálna teplota a dni menštruácie), sú pre Daysy základom pre určenie Vašich plodných dní. Daysy je technicky pokročilý monitor plodnosti, ktorý Vás môže priblížiť k Vášmu bábätku − bez trápenia sa s výpočtami či stresom.

Daysy je skvelou príležitosťou pre páry plánujúce tehotenstvo

Pri pároch, ktoré sa už dlhší čas snažia o otehotnenie, môže byť dôvodom neúspechu nielen biologické príčiny ale taktiež aj načasovanie. Často je to práve o správnom načasovaní, lebo každá žena je schopná počatia len počas niekoľkých dní jej cyklu, v deň ovulácie a päť dní predtým. Keď neviete, kedy sa nachádzate vo svojej plodnej fáze, je to žiaľ márne plánovať otehotnenie. V neplodnej fáze nie je možné otehotnieť. Ak je pre Vás naplánovanie tehotenstva dôležité, potom je pre Vás nevyhnutné poznať aj svoj menštruačný cyklus! Daysy Vám pomôže spoznať svoj menštruačný cyklus a ukáže Vám, kedy sú Vaše šance na otehotnenie najvyššie.

Štúdiou overený úspech

Štúdie potvrdzujú, ako je dôležité na zvýšenie šancí na otehotnenie poznať priebeh Vášho cyklu. Jedna štúdia zistila, že priemerná pravdepodobnosť otehotnenia pre jeden cyklus v prípade jedného alebo viacerých nechránených pohlavných stykov počas plodných dní pre plodné páry je 27.7%, pričom iba približne každý štvrtý cyklus je úspešný; pravdepodobnosť počatia jeden až dva dni pred ovuláciou je najvyššia a to okolo 25%; kumulatívna pravdepodobnosť počatia pre plodné páry s cieleným pohlavným stykom je počas dvanástich cyklov okolo 98%*. Jednoducho povedané, sústredenie pohlavného styku počas 4 dní, ktoré predchádzajú ovulácií maximalizuje Vaše šance na počatie.

*Colombo B et al. (2000) Daily fecundability: First results from a new database. Demogr Res 2000; 3: 39

Na základe zmerania Vašej teploty káždé ráno (ešte predtým, než vstanete) a na základe označenia, či máte alebo nemáte menštruáciu, Daysy Vám zobrazí či Ste plodná / pravdepodobne plodná (červené svetlo) alebo nie (zelené svetlo). Predpokladaný deň ovulácie je signalizovaný blikajúcim svetlom:

  • predpokladaný deň ovulácie
  • plodný deň / možný plodný deň

Prostredníctvom tohto jednoduchého systému farieb môžete vidieť, počas ktorých dní by Ste si Vy a Váš partner mali nájsť na seba čas.